Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć oraz umieszczanie ich na innych stronach bez mojej wiedzy i przyzwolenia.
Zapraszam wszystkich do czytania, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Herrbata pisze na wiele tematów, a jej "PORADY HERRBATY" to blog o włosach, zdrowiu i urodzie! Znajdziesz tu wpisy o tym jak dbać o włosy, zdrowo się odżywiać i pielęgnować piękno :) Zapraszam!

Obserwatorzy

Elitarne Spotkanie Blogerek w Rybniku - 16 listopad 2013



Minionej soboty, w przytulnej restauracji Cowboy Inn w Rybniku, odbyło się spotkanie blogerskie. Zebrało się na nim wiele pięknych kobiet, starsze, młodsze, brunetki, blondynki, rude... Aj, fajnie było je wszystkie zobaczyć :) Dlatego przede wszystkim dziękuję Anicie i Emilii za świetną organizację spotkania... no i za podwózkę :* Poznałam te laseczki całkiem niedawno, na spotkaniu bloSilesii w Katowicach.


Jako pierwsza wystąpiła Pani Monika z Organic Matcha. Opowiedziała o pysznej, sproszkowanej zielonej herbacie i o tym w jaki sposób tradycyjnie się ją zaparza. Każda z nas mogła spróbować smaku tej ekskluzywnej herbaty i porównać ją ze zwykłą zieloną ekspresówką. Dowiedzieliśmy się, że produkt ten ma wiele właściwości leczniczych i wspaniale działa dla naszej zdrowotności.


Wącham i wącham, ponoć wyczuć można nutę jaśminu! Kaj ona jest!?


Jaskółcze Ziele bardzo się zasmakowała w herbacie, nic dziwnego. Naprawdę była pyszna!
Pani Monika pokazała nam również magie herbaty - zamieniła kulkę suszu w piękny kwiat :) Taki napój robi nie tylko wrażenie smakowe;)


 Następnie spotkałyśmy się z Panią Dagną, przedstawicielką Sorayi :)


Opowiedziała nam o młodzieżowej linii, którą niedawno wypuściła Soraya, mogłyśmy powąchać kosmetyki, sprawdzić konsystencje... owocowe zapachy działały przyjemnie na nasze zmysły :)

Daria, Aga i Izabela badają kosmetyki organoleptycznie...

...wącham malinowy żel pod prysznic, pachnie jak mamba...




Na sam koniec, zaprezentowały się Panie brafitterki z Vanilla Body Shop. Uświadomiły nas jak ważny jest dobry dobór biustonosza i jak niewiele wiemy w tym typowo kobiecym temacie. Pomogły też ustalić nam nasz prawdziwy rozmiar stanika. Kochane, 75 G mam :P!!!! 


Miałyśmy też czas dla siebie, na pogaduchy i wymianki kosmetyków!

 Daria, co tam masz???

No i prezenty, były prezenty!

Tak się cieszę na widok paczek, a Paulina jest w szoku jak patrzy na ilość upominków ;)

Emila dzieli sprawiedliwie...

Daję nura w torby...





Anita zorganizowała także konkurs i chłopaki losowali szczęśliwców :)


A tu jeszcze więcej zdjęć... bo nie pisałam Wam, ale na spotkaniu miałyśmy własnego FOTOGRAFA :)

Lachonarium <3

 Anita w końcu mogła się wyluzować...


Jedzenie w Cowboy Inn przednie :) Naleśniki były tak pyszne, że nie zdążyłam ich nawet sfotografować ;P


Zaciekawione słuchałyśmy w skupieniu ;)



 Edyta zarażała nas uśmiechem :) Co na nią spojrzałam - była rozradowana :)

 Daria robiła konkurencję fotografowi :)

Ja miałam okazję znów spotkać Dżoanę :)

Sponsorami naszych paczek byli...




A w paczkach takie dary losu były...




A z wymianki takie rzeczy uhandlowałam...



Na spotkaniu były :
1.www.yzmacosmetics.blogspot.com
2. www.lakierkowo.blogspot.com
3. www.walkingonair-walkingonair.blogspot.com
4. www.alleve.blogspot.com
5. www.natalia-lily.blogspot.com
6. www.myombrelife.blogspot.com
7. www.blog-dla-kobiet.blogspot.com
8. www.alabastrowapanna.blogspot.com
9. www.cosmeticmix.blogspot.com
10. www.77dakota.blogspot.com
11. www.jaskolcze-ziele.blogspot.com
12. www.0jla.blogspot.com
13. www.psychodelax3.blogspot.com
14. www.loveandvanillascent.blogspot.com
15. www.we-all-love-make-up.blogspot.com
16. www.anetine.blogspot.com
17. www.todaytomorrowandforeverbeauty.blogspot.com
18. www.swiat-estetki.blogspot.com
19. www.poradyherrbaty.blogspot.com (ja)
20. www.ed-like.blogspot.com

Szkoda, że zabrakło czasu na rozmowę z każdą z Was, ale było super. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy!




eeee to już koniec? już mam sobie iść!?









Olivaloe - mydło oliwkowe w kostce z Aloe Vera i lawendą.


Mydełko otrzymałam do testów od pana Tadeusza, który prowadzi sklep z greckimi produktami. Z góry napiszę Wam, że nie miało to wpływu na moją ocenę :)


Od producenta :
Mydło w kostce Olivaloe - tradycyjne, wytwarzane ręcznie, z organiczną oliwą z oliwek, organicznym aloesem i ekstraktem z lawendy, o właściwościach łagodzących i antyseptycznych. Pozostawia na skórze delikatny kwiatowy aromat. Całkowicie hypoalergiczne, oczyszcza, odświeża i rewitalizuje. Przeznaczone do mycia twarzy i ciała. Nadaje się do wszystkich rodzajów skóry. Nie zawiera żadnych sztucznych aromatów i barwników.
Skład : Saponified olive oil, Lavender, Aloe Vera, Water, Salt.
Waga : 200g
Cena : 12 zł
Dostępnośćhttp://www.kreta24.pl/pl/p/Olivaloe-Mydlo-w-kostce-z-AloeVera-i-lawenda-200g/216


Oprócz mojego mydełka, w ofercie marki Olivaloe jest również mydło oliwkowe z Aloe Vera, mydło oliwkowe z Aloe Vera, nagietkiem i rumiankiem oraz "czyste" mydło oliwkowe.




Moja opinia : 
Mydełko według mnie jest troszkę za duże i nieporęczne - ciężko się chwyta taką wielką kostkę. Ale na tym kończą się minusy tego produktu :)
Mydło OlivAloe jest w pełni naturalne, nie zawiera sztucznych aromatów i barwników. Naturalne składniki czynią produkt bezpiecznym, zdrowym i godnym polecenia - zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.  Cieszę się, że nie dodano agresywnych składników perfumujących, ponieważ aromat mydełka sam w sobie jest bardzo przyjemny. Pozostawia na skórze fajny, delikatny kwiatowy zapaszek. Stosuję je do mycia ciała i twarzy. Nie wysusza jak tradycyjne mydło - wręcz przeciwnie, skóra staje się miękka, jedwabiście gładka, dobrze nawilżona i lekko ściągnięta. Nie zapycha porów, delikatnie oczyszcza. Czego chcieć więcej? Mydło pieni się lekko, jest bardzo wydajne. Dlatego zaczęłam stosować je również do golenia nóg. Nie mam żadnych podrażnień, a zawsze wyskakiwały mi takie brzydkie kropeczki :/ Przy tym oliwkowym mydełku zero problemów :) Tu pewnie zadziałał aloes :D
Śmiało i serdecznie polecam Wam to oliwkowe mydło :)  Zwłaszcza jeśli macie problem z wysuszającą się skórą. To świetny i wydajny produkt za niewielką cenę.

Kosmetyki OLIVALOE są testowane dermatologicznie, nie testowane na zwierzętach, wolne od alergicznych substancji zapachowych, bez parabenów, olei mineralnych, glikolu propylenowego, wazeliny, silikonu.

Pilingujemy kawą skórę głowy :)





Jakiś czas temu pisałam o oczyszczaniu włosów, dla przypomnienia :

Dlaczego trzeba oczyszczać włosy?
Codzienna stylizacja włosów, brud, kurz i zanieczyszczenia, wywołują łupież, źle wpływają na pracę gruczołów łojowych. Zanieczyszczona skóra głowy objawia się nieprzyjemnym swędzeniem, sprzyja obfitemu złuszczaniu obumarłego naskórka i nadmiernemu wydzielaniu sebum. Właśnie sebum i reszta naskórka tworzą pancerz zanieczyszczeń, który nie pozwala składnikom odżywczym wniknąć w głąb włosa. Nawarstwiające się silikony na łodydze włosa sprawiają, że włosy stają się matowe, przeciążone i niemiłe w dotyku. Niestety, by skutecznie je oczyścić, nie wystarczy regularne mycie ulubionym szamponem. Przeznaczone do tego są specjalne linie kosmetyków. Właśnie dlatego oczyszczanie skóry głowy jest ważne - szczególnie w przypadku łupieżu i włosów tłustych u nasady.

Peeling skóry głowy nie różni się zbytnio od peelingu ciała. Bez względu na to czy wykonujemy go z użyciem gotowego kosmetyku, czy mieszanki naturalnych składników przygotowanych w domu, peeling ma działanie oczyszczające i antybakteryjnie. Usuwa wszelki osad i zanieczyszczenia oraz złuszcza zrogowaciały naskórek, pozostawiając skórę czystą i odświeżoną.
Peeling reguluje pracę gruczołów łojowych, zapobiegając przetłuszczaniu się włosów. Regularnie stosowany pomaga pozbyć się łupieżu. Poprawia także krążenie w skórze głowy, przez co może stymulować wzrost włosów lub zapobiegać ich wypadaniu. Zregenerowana skóra głowy to zdrowsze, lśniące i grubsze włosy. W sklepach są dostępne peelingi do skóry głowy, lub szampony peelingujące. Ale możemy także wykonać go sami, łącząc ulubiony szampon lub odżywkę z cukrem, kawą mieloną, zmielonymi płatkami owsianymi lub solą morską.

Więcej informacji o oczyszczaniu włosów znajdziecie tutaj -  http://poradyherrbaty.blogspot.com/2013/07/oczyszczanie-wosow-dla-kogo-jak-czesto.html

Dlatego też postanowiłam przygotować sobie peeling kawowy i uraczyć nim mój kochany skalp :)
Trzy łyżki kawy zalałam małą ilością wrzątku, kiedy "fusy" ostygły, dodałam do nich odżywkę i wmasowałam w skórę głowy.





Polecam zrobić to w kabinie prysznicowej, uniknie się bałaganu w łazience :) Łatwiej będzie też spłukać mieszankę z włosów.
Z tym właśnie miałam spory kłopot - część peelingu z kawy pozostała we włosach. Nie mogłam ich spłukać...  Kiedy włosy były suche, grzebieniem pozbyłam się resztki fusów z kosmyków. Z wyczesaniem kawy nie było już żadnych problemów.

Regularny peeling kawowy skalpu przynosi wiele korzyści
  • dzięki zawartości kofeiny peeling pobudza cebulki włosowe, stymuluje włosy do porostu,
  • nawilża skórę głowy,
  • oczyszcza skalp, usuwa martwy naskórek, reguluje pracę gruczołów łojowych, a także może pomóc pozbyć się łupieżu,
  • zatrzymuje wypadanie włosów
  • przygotowuje skórę głowy i włosy na przyjęcie odżywczej maski
Jeśli masz gęste włosy, lepiej nie ryzykować wykonania peelingu kawą, bo możesz mieć problem z jej wypłukaniem. Poza tym pamiętajcie, że kawa, to opcja przeznaczona dla osób z ciemniejszymi włosami. Peeling niestety może lekko przyciemnić białe pukle. W tym wypadku wykorzystaj do tego np. cukier :) Taki zabieg zaleca się wykonywać 1-2 razy w miesiącu.



I co powiecie na tę metodę? :)

Bujna czupryna dzięki suplementom diety - dziś o tabletkach

Jesienią włosy zaczynają wypadać nam intensywniej. Znajdujemy je wszędzie - na szczotce i ubraniach. Zaczynamy szukać rozwiązań, przede wszystkim sięgamy po tabletki z witaminami.



Suplementacja może okazać się w tym wypadku niezbędna, tabletki mogą być wystarczającym rozwiązaniem w przypadku tzw. sezonowej utraty włosów lub po świeżo przebytej, restrykcyjnej diecie. Suplementy diety są skoncentrowanym źródłem witamin i mikroelementów - łykając je regularnie, możemy przywrócić naszym włosom i paznokciom ich naturalne piękno.

Mój blog ma już rok :)


Aż wierzyć się nie chce, że moja przygoda z blogowaniem trwa już rok :) Przez ten czas sporządziłam dla Was 235 notatek, napisaliśmy w sumie 2057 komentarzy. Zebrałam 218 obserwatorów a blog został wyświetlony w sumie 240 226 razy. Mój fanpage Porady Herrbaty ma 2085 "fanów", więc też jest fajnie. Są osoby, które mnie czytają, dla których ważne jest to, co mam do powiedzenia. To cieszy i motywuje.
Kiedy porównuję moje pierwsze posty do obecnych, na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Widać sporą różnicę - chyba się rozwijam ;p
Jest parę rzeczy z których jestem dumna...
Na moim blogu pojawiło się kilka wywiadów ze znanymi osobistościami :) Były to rozmowy z blogerkami Anwen i Eve, z byłymi Miss Polonia - Rozalią Mancewicz i Ewą Wachowicz, oraz z paniami "ze sceny muzycznej" Anną Dudek i Sarą Pickin. Dla mnie to duży powód do dumy :)
Cieszy mnie też ogromnie fakt, że udało mi się trafić na spotkanie blogerskie, było to zaledwie miesiąc temu. Było świetnie, poznałam wiele wspaniałych dziewczyn, pogadałam sobie o blogu, wspołpracach... Nie jest łatwo, od roku starałam się dostać na takie spotkanko ;)  Ale w końcu się udało! Przede mną kolejne dwa xD Czuję się częścią Śląskiej Blogosfery :D

Blog jest głównie o tematyce "włosowej". Muszę przyznać, że odkąd piszę bloga i bardziej zagłębiam się w tematyce pielęgnacji włosów, tym moja czupryna jest w coraz to lepszym stanie. Zobaczcie sami, tak było rok temu -



A tak jest obecnie -




Włosy są bardziej błyszczące, lepiej nawilżone, mniej łamliwe... Wystarczyło zmienić parę detali w pielęgnacji, uświadomić się w kilku sprawach.
Ale to nie jest główną korzyścią. Największą radość sprawia mi to, że zawierzacie mi swoje włosowe i kosmetyczne problemy. Dostaję dużo maili od Was z prośbą o poradę i pomoc. Cieszę się niezmiernie :)

Ostatnio niestety trochę mniej mam czasu na pisanie, ale to stan przejściowy. Przede mną przeprowadzka ;/ za mną choroba, kilka przykrych spraw w trakcie... Ale jestem :) I cieszę się, że Wy jesteście ze mną :)


Przy okazji chciałam Was zaprosić do aplikacji METAMORFOZA na fanpage'u firmy Argan Oil.
Wgrywając swoje zdjęcie do aplikacji w ciągu 24 godzin dostaniecie profesjonalne porady odnoście cięcia, koloru włosów, pielęgnacji. Myślę, że to super sprawa dla każdej, niezdecydowanej Kobiety, pragnącej zmian. Zapraszam -> KLIK KLIK KLIK!
Porad udziela Ewa Kawka.




Dafi, dzbanek filtrujący - zasmakuj się w pysznej wodzie

Na spotkaniu blogerskim Jesienna Herbata Blogerska dostałyśmy do przetestowania dzbanek filtrujący firmy Dafi, którego producentem FORMASTER S.A. Dzbanek, który otrzymałam nazywa się Atri, ma 2,4l pojemności i pomieści 1,3 l przefiltrowanej wody. Jest elegancki, ciemnogranatowy :) Wizualnie bardzo mi się spodobał.




Kilka Słów Od Producenta :
Dzbanki filtrujące ATRI o pojemności całkowitej 2,5 l. (pojemności wody przefiltrowanej ok.1,3 l.) z manualnym wskaźnikiem wymiany wkładu są doskonałym sposobem otrzymywania czystej wody, pozbawionej chloru, metali ciężkich (np. ołów , miedź) i in. szkodliwych substancji. Wystarczy napełnić dzbanek filtrujący wodą z kranu i odczekać kilka minut, aż woda się przefiltruje.
Posiadając dzbanek filtrujący DAFI masz gwarancję, że woda dostarczana do Twojego gospodarstwa domowego stanie się idealna do przygotowywania gorących i zimnych napojów, ale również do przygotowania posiłków dla całej rodziny (szczególnie zup, mlek i kasz dla małych dzieci) czy na przykład kostek lodu, itp.
STOSUJĄC DZBANKI DO FILTROWANIA WODY ZAPOBIEGASZ TWORZENIU SIĘ KAMIENIA KOTŁOWEGO W URZĄDZENIACH AGD TAKICH JAK CZAJNIK CZY ŻELAZKO.
Integralnym elementem każdego dzbanka jest wkład filtrujący. To właśnie zawarta w nim odpowiednio dobrana i systematycznie kontrolowana mieszanka filtrująca znacznie redukuje twardość wody, zawartość niektórych metali ciężkich, związków chloru oraz innych substancji niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie. Filtry DAFI poprawiają smak, zapach i barwę wody. Zawarty wewnątrz wkładu węgiel jest impregnowany srebrem, które ma właściwości antybakteryjne i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów przez okres 30 dni.
NALEŻY PAMIĘTAĆ O WYMIANIE WKŁADU FILTRUJĄCEGO CO JEDEN MIESIĄC LUB PO PRZEFILTROWANIU 150- 200L.
Manualny wskaźnik wymiany wkładu umożliwia proste oznaczenie następnej daty wymiany wkładu filtrującego. Należy jedynie ustawić wskaźniki indykatora na odpowiedni dzień i miesiąc.
Systemy filtrujące marki DAFI posiadają:
  • ATEST PZH
  • POZYTYWNĄ OPINIĘ INSTYTUTU MATKI I DZIECKA
  • NIEMIECKI CERTYFIKAT LGA
Cena : 43,25 zł, każdy kolejny filtr kosztuje 13 zł




Moja Opinia :
Dzbanek wykonany jest z solidnego i lekkiego plastiku. Ma pojemność 2,4l, a mieści w sobie max. 1,3l wody przefiltrowanej. Woda szybko przechodzi przez filtr, więc taka pojemność jest przyzwoita :)
Najważniejszy w dzbanku jest wkład filtrujący Dafi Calssic, który redukuje twardość wody, oraz usuwa chlor, metale ciężkie, oraz inne substancje niekorzystnie wpływające na nasze zdrowie, poprawia smak, zapach i barwę wody. To on sprawia, że mogę pić "kranówę", która mi nie zaszkodzi a także jest dużo smaczniejsza od wody przegotowanej. Wkład filtrujący jest sterylizowany parą, aby uniknąć gromadzenia się bakterii w filtrze.
Dzbanek zawiera wskaźnik kalendarzowy. Zaznaczamy sobie dzień i miesiąc, kiedy założyliśmy wkład filtrujący (działa on przez około 30 dni lub po przefiltrowaniu 150l wody). Dzięki niemu nie zapomnimy wymienić filtra.
U  nas woda jest bardzo twarda, dlatego tej odkamienionej z dzbanka używałam również do kawy i herbaty. Napoje z dzbanka Dafi smakują znacznie lepiej, odczuwam wyraźną różnicę! Nie wspominając o czajniku, na którym przestał się osadzać kamień - to o czymś świadczy!
Polecam, warto spróbować. Woda przefiltrowana może przynieść wiele korzyści zdrowiu, poprawić walory smakowe naszych napoi i oszczędzić pracy przy odkamienianiu czajników czy żelazek. Cieszę się, że mogłam go wypróbować!





Rzuć palenie - wybierz świadomie zdrowe życie

Dawniej palenie tytoniu utożsamiane było z pozytywnymi oddziaływaniami na samopoczucie, życie towarzyskie czy nawet zdrowie. Antyczne cywilizacje traktowały je nawet jako rytuał pomagający w socjalizacji, a halucynogenne dodatki ich zdaniem sprzyjały kontaktom z bogami.
Tytoń szybko okazał się żyłą złota dla zagospodarowujących tę branżę przedsiębiorców ze względu na silnie uzależniające właściwości nikotyny. Dopiero w połowie XX wieku popularność tytoniu zaczęła spadać, kiedy na jaw wyszły odkrycia naukowców, którzy zidentyfikowali negatywne skutki palenia.


Rzucanie palenia jest "trendy", coraz częściej taki zdrowy styl życia jest promowany przez popularne osobistości. W ramach obchodów Dnia Eks-palacza (26 września, 2013r) znane osoby w całej Europie zjednoczyły się, aby pogratulować 400 tysiącom bohaterom, którzy rzucili palenie dzięki kampanii Komisji Europejskiej "Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma". Sławny DJ - Bob Sinclar - oraz wybitna tenisistka - Victoria Azarenka - stanęli na czele znanych artystów i sportowców, którzy wraz z Komisją Europejską inaugurują Dzień Eks-palacza.
Bob Sinclar, po przepracowaniu kilku lat w różnych klubach muzycznych, zaangażował się w kampanię ze względu na korzyści płynące z rzucenia palenia - "Teraz, gdy palenie jest zakazane w większości klubów, atmosfera jest bardziej przyjazna dla ludzi i dla mnie – czuję się lepiej, moje ubrania nie śmierdzą papierosami i wiem, że nie muszę tolerować biernego palenia. Eks-palacze mają więcej pieniędzy, lepsze zdrowie, lepszą jakość życia... i na pewno ładniej pachną. Kiedy rzucasz palenie, świadomie wybierasz życie, wybierasz swój własny sukces. Dlatego właśnie dziś świętujemy“.
"W mojej karierze zdrowie jest priorytetem. To najważniejsza sprawa w twoim życiu. Nie da się tego kupić. Masz jedno ciało i masz jedno życie" - mówi do palaczy i ekspalaczy jedna z najlepszych tenisistek na świecie, Victoria Azarenko - "Czasami to wyzwanie, żeby wybrać odpowiednią ścieżkę, ale jestem tu, by pomóc ludziom podjąć właściwą decyzję i zacząć nowe życie!"

Od jakiegoś czasu sama często bywam na stronie www.exsmokers.eu/pl-pl, na której możemy dołączyć właśnie do tej kampanii „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma”. Kampania ta jest jest hołdem dla osiągnięć byłych palaczy w całej Europie. Zainicjowana przez Komisję Europejską, zapewnia bezpłatną pomoc dzięki internetowemu narzędziu iCoach, które zostało opracowane w oparciu o zaawansowane badania naukowe i doświadczenie psychologów klinicznych oraz specjalistów ds. komunikacji.
Program iCoach to internetowa platforma coachingu zdrowia, która pomaga w rzuceniu palenia. Cyfrowy coaching, czyli praca nad zmianami behawioralnymi za pośrednictwem internetowego narzędzia, to metoda opracowana w oparciu o pionierskie badania naukowe, praktykę kliniczną oraz specjalistyczną wiedzę psychologów i ekspertów w dziedzinie komunikacji.

Program iCoach przeznaczony jest nie tylko dla tych, którzy chcą rzucić palenie. Skierowany jest on również do tych, którzy nie są jeszcze gotowi na to, aby zgasić swojego ostatniego papierosa. To sprawia, że program iCoach jest naprawdę wyjątkowy.
Za pośrednictwem programu iCoach użytkownik korzysta z licznych interaktywnych narzędzi. Program dostarcza mu również spersonalizowanych informacji zwrotnych oraz porad, przedstawia różne techniki oraz ćwiczenia, a także przeprowadza minitesty sprawdzające. Wysyła mu również codziennie motywujące przypomnienia w postaci wiadomości e-mail ze wskazówkami. Użytkownik ma możliwość prowadzenia dziennika, na podstawie którego śledzi swoje postępy. Pod koniec każdego miesiąca program iCoach przedstawia zbiorczy raport. Pozwala on użytkownikowi ustalić aktualny etap procesu rzucania palenia, na jakim się on znajduje.


A skoro program jest tak skuteczny i bezpłatny, warto mu się dokładniej przyjrzeć :)
Pamiętajmy o zaletach rzucania palenia, to nie tylko aspekty zdrowotne. Będziesz wydawać mniej pieniędzy, a nawet poczynisz oszczędności. Odkładanie pieniędzy na wymarzone rzeczy - poprzednio wydawanych na tytoń - stanowi znakomitą motywację. Ponadto poprawisz swój wygląd i atrakcyjność. Kiedy rzucisz palenie Twoja skóra, zęby i włosy nabiorą zdrowszego wyglądu a oddech przestanie być nieprzyjemny dla otoczenia. I co najważniejsze - nie będziesz niewolnikiem nałogu :)

TUTAJ TEŻ O TYM POCZYTASZ!

A jaki wpływ ma palenie na nasze włosy? Zapraszam do Kany - www.dbaj-o-wlosy.com/2013/11/czy-palenie-papierosow-ma-wpyw-na-wosy.html