Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć oraz umieszczanie ich na innych stronach bez mojej wiedzy i przyzwolenia.
Zapraszam wszystkich do czytania, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Herrbata pisze na wiele tematów, a jej "PORADY HERRBATY" to blog o włosach, zdrowiu i urodzie! Znajdziesz tu wpisy o tym jak dbać o włosy, zdrowo się odżywiać i pielęgnować piękno :) Zapraszam!

Obserwatorzy

Opłatkowe Spotkanie Blogerów u Alicji :)


Tuż przed Świętami Alicja z bloga http://lusiakowy.blogspot.com/ zorganizowała u siebie Opłatkowe Spotkanie Blogerów. Zaprosiła garstkę osób na pogaduchy i poczęstunek. To spotkanie długo zostanie w mojej pamięci. Nie pamiętam kiedy śmiałam się aż tak - łzami radości rozmazałam cały makijaż. Było kameralnie, w zasadzie wszystkich znałam z wyjątkiem Łukasza i pani fotograf :) Dzięki temu czułam się swobodnie i swojsko :D
Zapraszam na fotorelację :) Kilka fotek zapożyczyłam od Alicji z http://poradnikbezradnik.blogspot.com, niektóre cyknęłam sama - ale większość zrobiła Klodia :) nasza pani fotograf -> (facebook, blog)





Gdy weszłam do Alicji trwała już "wymianka", czyli "bierz co chcesz". Bardzo fajna sprawa :) Możesz oddać kosmetyk, który Ci nie służy a zabrać coś przydatnego :)  


Odwiedziła nas pani Marta z Gaju Oliwnego :) Opowiadała nam o różnych ciekawostkach, między innymi o plusach kosmetyków naturalnych, uczyła jak rozpoznać typ cery i dobrać odpowiednio do niego sposób pielęgnacji. Wypytałyśmy ją o różne rzeczy a i ona zaciekawiła się naszym Blogerskim Światem :) Myślę, że bawiła się dobrze w naszym gronie.



Na spotkaniu byłam z moim Romkiem, który nie prowadzi bloga, jednakże bawił się wspaniale :) Dzięki Kochanie za podzielanie moich pasji i podwózkę do Rybnika xD






Wirtualnie odwiedziła nas Mona Małpacita. Kasia dyskutuje na temat makijażu dożynkowego...


Na spotkaniu były Gosie dwie, bo znów mogłam spotkać się z Gosiaczkiem z http://buduarmargotki.blogspot.com/


Na spotkaniu była również Dżoana :) Poznałyśmy się jakiś czas temu na Jesiennej Herbatce w Katowicach i tak co jakiś czas spotykamy się na mitingach blogerskich :D Fajnie było Cię znów zobaczyć Asiulku :* Na pewno wpadnę do Ciebie po 10 tym - ugadamy się jeszcze. W tym miesiącu mam trochę luzu w pracy!


                                              Kasia, Kaprysek, Dżoana i ja :)           Dżoana, ja i Romek <3


Dyskusjera z Aśką :) O położnictwie, o współpracy z JM... A dzień taki krótki!


Kasiek udaje poważną, ale wszyscy wiemy jak jest naprawdę!


Gdyby nie Kasia z www.kasias1980.blogspot.com/ , to nie miałybyśmy dobrej kawy ;) Dzielnie przeciskała fusy!


 Poznałam Łukasza i od razu go polubiłam. Chciałabym kiedyś, żeby zrobił mi metamorfozę makijażową. Jest na prawdę w tym dobry - http://lukaszmakeup.blogspot.com/ sami zobaczcie!


Wyszłam dziwnie, ale jest fajnie, bo z Asią :)


Degustacja... peelingu do ust. Przyznam, smaczny...



Było przezabawnie :) Leciały łzy ze śmiechu :)











 Nie przyszłam się najeść, ale jedzenie było wspaniałe. Najlepsza była wuzetka przyniesiona przez Gosię :)



 Świetny pomysł na zapachową pomarańczę!


Udział wzięli :
Gospodyni - Alicja Kozubska
Łukasz - lukaszmakeup
Alicja - Poradnik Bezradnik
Gosia - Buduar Margotki
Marta z Gaju Oliwnego
Kasia - KasiaS1980
Asia - Luckywoman
Nasz fotograf Klodia


Nie zabrakło również prezentów pod choinką :


Które zasponsorowali :



A były to :



Jeszcze raz dziękuję Alicji za zaproszenie :) Spotkanie było świetne i mam nadzieję, że niedługo znów to powtórzymy :*






WYNIKI KONKURSU - do kogo trafi odżywka do włosów marki Revlon???

Kochani, wiem, że niecierpliwie czekacie na wyniki konkursu... Wybaczcie za zwłokę, ale przeprowadzka, Święta i Sylwester dały mi trochę popalić i nie miałam czasu zupełnie na bloga. Zresztą zauważyliście to po liczbie notek w grudniu. Jest mi niezmiernie przykro ale zaczynam wszystko nadrabiać :) Mam nadzieję, że w Nowy Rok wejdę z większą ilością wolnego czasu :)
Na początek chciałam złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim moim czytelnikom <3


Niech Nowy rok 2014 będzie po prostu lepszy od mijającego, w każdym aspekcie - zdrowia, pogody ducha, relacji, spraw zawodowych i finansowych. Niech będzie tak dobry, by za rok można było wspominać go z nostalgią a nie z ulgą, że już mija.

Szczęśliwego Nowego Roku 2014. Również wtedy, kiedy przestanie być "Nowym Rokiem".


Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie. Cieszy mnie niezmiernie frekwencja :P Nagrodzić niestety mogłam tylko trzy osoby i będą to :

* vesper lizbark
* Marcelina Felisiak
* kewals89

Za chwilkę skontaktuję się z Wami mailowo :) Proszę o szybki kontakt zwrotny. Serdecznie gratuluję, a dla tych, którym się nie powiodło, mam dobrą wiadomość. Za kilka dni nowy konkurs :) Śledźcie uważnie bloga!

Pozdrawiam serdecznie!

Czym jest piękno?


Gracie Hagen w swojej serii zdjęć pod tytułem "Iluzje ciała" przedstawia dwie różne pozycje człowieka. Na jednej pozujący ustawiani są w typowych pozach znanych z kolorowych magazynów. Druga zdecydowanie odbiega od "kanonu piękna". Zdjęcia pokazują, że piękno faktycznie zależy tylko od odpowiedniego ustawienia, światła oraz miny. Przecież to wciąż te same osoby a fotografie nie były przerabiane w programach graficznych.... Większość zdaje sobie sprawę, jak media manipulują przedstawieniem ludzkiego ciała i pokazują tylko najpiękniejsze, wyretuszowane zdjęcia. Jednak nadal porównujemy swoje ciała do tych perfekcyjnych obrazów. Kontrast dwóch zdjęć, na których ta sama osoba wygląda raz doskonale a raz niekorzystnie, może pomóc nam uświadomić sobie problem z obrazowaniem ciała, obecny w naszej kulturze.












Czym w takim razie jest piękno? Czy uroda może się pojawić nagle, wtedy kiedy się uśmiechniemy, wyprostujemy?Warto się nad tym zastanowić. Zdjęcia szokują, pokazują że czasem niewiele trzeba :)
Co o tym sądzicie?

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Najserdeczniejsze życzenia
Cudownych świąt Bożego Narodzenia,
Ciepła i wielkiej radości,
Miłych oraz hojnych gości,
Pod choinką dużo prezentów,
A w Waszych sercach wiele sentymentów.
Wszystkim Wszystkiego Najpiękniejszego!!!

Wygraj profesjonalną odżywkę do włosów marki Revlon !!!


Kochani :)
Wraz ze sklepem internetowym epelo.pl mam dla Was niespodziankę :) Mianowicie przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do rozdania mamy aż trzy mega fajne odżywki Revlon - Professional Equave Keratin Hydro Nutritive Detangling Conditioner.
Aby wziąć udział w konkursie trzeba lubić fanpage sklepu Epelo, (głównego sponsora nagród), oraz fanpage mojego bloga Porady Herrbaty (polubienia muszą pochodzić z głównego konta, nie ze strony społecznościowej). 
Następnie należy napisać w komentarzu pod tym postem, odpowiedzi na trzy zagadnienia :

* Odżywka powinna trafić do mnie, ponieważ...
* Fanpage Epelo i Porady Herrbaty lubię jako ...
* Mój mail to ...


Konkurs trwa od dzisiaj, do 23 grudnia :) W okresie świątecznym wybiorę trzech zwycięzców. Postarajcie się i przekonajcie mnie, że ta odżywka ma trafić właśnie do Was! Zapraszam do udziału w zabawie! Na prawdę warto :)



-------------------------------------------------------------

O odżywce :

Revlon Professional Equave Keratin Hydro Nutritive Detangling Conditioner dwufazowa odżywka nawilżająca ułatwiająca rozczesywanie włosów z keratyną 200ml

Nowa, wzbogacona keratyną formuła popularnej odżywki z serii Equave od Revlon Professional. Zawiera dwa rodzaje keratyny (aminokwasy keratyny i hydrolizowaną keratynę), dzięki czemu jeszcze skuteczniej i szybciej dba o piękno włosów, zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. To pierwsza taka seria produktów na rynku, stworzona do nadawania natychmiastowego efektu pięknych i zadbanych włosów. Prosta i szybka aplikacja, bez spłukiwania. Odżywia, pielęgnuje i ułatwia rozczesywanie. Ekspresowo.

Dwufazowa odżywka stworzona z myślą o pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych. Działa natychmiastowo. Ułatwia rozczesywanie, zapobiega plątaniu się włosów i elektryzowaniu. Intensywnie nawilża, regeneruje i wzmacnia, pozostawiając je naturalnie połyskujące i jedwabiście miękkie w dotyku. O lekkiej, nieobciążającej włosów konsystencji. Tworzy delikatną mgiełkę, która niewidzialne otula bardzo świeżym i przyjemnym zapachem, utrzymującym się na włosach długo po aplikacji. Głęboko odżywia i przywraca równowagę nawilżenia suchych i zniszczonych włosów. O podwójnym działaniu. Pierwsza faza kondycjonuje i chroni włosy od zewnątrz, podczas gdy druga odżywia, nawilża i wzmacnia strukturę kapilarną włosów od wewnątrz.  

Nowa, wzbogacona keratyną formuła odżywki:
- wzmacnia i dodaje sił witalnych
- kondycjonuje i poprawia stan włosów
- zapewnia aksamitną miękkość

Natychmiastowy efekt głęboko nawilżonych, pełnych energii i łatwych do ułożenia włosów o lustrzanym połysku i niesamowitej miękkości.

Sposób użycia: wstrząśnij, aby wymieszać dwie fazy. Spryskaj suche lub wilgotne włosy i gotowe. Nie spłukuj.

Pojemność: 200 ml
Cena: 39,04 zł

Zapraszam do odwiedzenia sklepu Epelo :)  Przygotowali wiele promocji i obniżek :)



..::POWODZENIA::..

I włos Ci z głowy nie spadnie! Hamujemy wypadanie włosów!

Jesień to okres, kiedy problem z wypadaniem włosów nasila się. Powodów wypadania może być sporo... Trzeba odnaleźć przyczynę no i w końcu zwalczyć skutek :)  Czasami niewiele trzeba, żeby uporać się z kłopotliwym wypadaniem włosów:) Może pomogę Wam dowiedzieć się dlaczego gubicie tak dużo kłaczków i razem znajdziemy sposób na pokonanie tego problemu?



1. DBAJ O SKÓRĘ GŁOWY!
Problem ze skórą łojotokową może być przyczyną wypadania włosów. Łojotokowe zapalenie skóry to choroba zapalna skóry bogatej w gruczoły łojowe, o długotrwałym przebiegu. Leczenie tej choroby jest stosunkowo trudne ze względu na tendencję do nawrotów. Zmiany nasilają się w miesiącach jesienno-zimowych, a pod wpływem promieniowania słonecznego łagodnieją.
Leczenie: Stosowanie szamponów zawierających siarkę, dziegieć, selen. Można też stosować specjalne płyny złuszczające. W zależności od stopnia zaawansowania choroby lekarz może przepisać odpowiednie środki przyjmowane doustnie lub stosowane miejscowo, zaś w przypadkach nasilonych - sterydy.
Nie bagatelizuj objawów - udaj się do dermatologa! Pierwszym widocznym objawem choroby jest niezdrowo wyglądająca skóra z charakterystycznymi różowymi lub czerwonymi plamkami. Dodatkowo, zainfekowany obszar ulega zrogowaceniu, czego objawem są złuszczone fragmenty suchego bądź tłustego naskórka, widoczne jako żółtawe lub białe płaty łupieżu. Czasami, oprócz zmian dostrzegalnych gołym okiem, chorobie towarzyszy swędzenie, pieczenie a nawet ból.


2. ZAŻYWAJ SUPLEMENTY DIETY!
Pisałam już o nich tutaj - KLIK! Dodatkowe witaminy i mikroelementy wzmocnią włosy. Wzbogacone o proteiny sprawią, że nowo rosnące włosy będą lśniące, piękne i zdrowe!


3. UWAŻAJ NA TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE!
Zmieniają one poziom hormonów (męskich i żeńskich) w naszym ciele, Mogą także zmienić poziom hormonów odpowiedzialnych za wypadanie włosów. Porozmawiaj z ginekologiem o tym, żeby dobrał Ci tabletki, które nie będą wpływać na wzrost androgenów. To męskie hormony, odpowiedzialne za wypadanie włosów.



4. UNIKAJ RADYKALNYCH DIET!
Niewielkie ilości substancji odżywczych, jakie dostarczane są w ubogich posiłkach, najpierw wędrują do najważniejszych organów ciała (serca, wątroby, nerek) a na koniec do włosów czy paznokci. Mieszki włosowe nie otrzymują wystarczających składników do prawidłowego wzrostu włosa  i przedwcześnie są wprowadzane w fazę wypadania - tzw fazę telogenową.


5. SPRAWDŹ CZY NIE MASZ ANEMII!
Jednym z czynników wpływających na wypadanie włosów, jest niski poziom żelaza. Zbadaj krew, sprawdź czy nie masz anemii. Pamiętaj, że żelazo warto przyjmować z witaminą B12 - ułatwi ona jego przyswajanie.


6. DBAJ O FORMĘ!

Im szczuplejsza będziesz, tym Twój organizm będzie lepiej funkcjonował :) a włosy otrzymają więcej substancji odżywczych.


7. PODJADAJ - ALE ROZSĄDNIE!
Zbyt długie przerwy między posiłkami niekorzystnie wpływają na stan włosów. Poziom energii potrzebnej do budowy nowych komórek włosa zmniejsza się po 4 godzinach od zjedzenia posiłku. Podjadanie pomiędzy posiłkami może uzupełnić niedobory energetyczne, wybieraj węglowodany złożone, zawarte w owocach i warzywach.


8. MNIEJ STRESU!
Przeżywanie stresu wpływa baaardzo na nasze łysienie. W naszych czasach trudno o redukcję stresu, ale może warto pomyśleć o ćwiczeniach jogi lub relaksacyjnej kąpieli w wannie...


9. BĄDŹ CZUŁA DLA SWOICH WŁOSÓW!
Wiązanie włosów w ciasne kucyki, szarpanie ich podczas czesania, czy doczepianie sztucznych pasm - to wszystko naraża nasze cebulki na uszkodzenie, co z kolei może wzmożyć wypadanie włosów.


10. DOSTARCZAJ ORGANIZMOWI PROTEIN!
Włosy są zbudowane w 85% z białek, a komórki włosa są jednymi z najszybciej wzrastających w całym ciele... stąd ich zapotrzebowanie na energię jest znaczne. Nie zapomnij więc o odpowiedniej diecie :) Polecam jajka - są doskonałym źródłem protein!



Co hamuje wypadanie włosów?
Czasami wizyta u dermatologa jest konieczna... ale zanim udamy się do specjalisty, możemy spróbować zwalczyć problem sami :) Sprawdzone metody przeze mnie...

  • Jajka zawierają witaminy: A, z grupy B, D, E, H. Jest w nich mnóstwo minerałów - fosfor, siarka, magnez, potas, sód, mangan, cynk, miedź, krzem, chlor, jod, fluor, żelazo. Żółtka świetnie sprawdzają się w kompresach na wypadające włosy. Skórę głowy przed myciem smaruje się żółtkami, przykrywa ręcznikiem i czeka około godziny, a następnie spłukuje.
  • Wcierany w skórę głowy sok z korzenia czarnej rzodkwi regeneruje cebulki włosowe, co przeciwdziała wypadaniu włosów, ma też działanie poprawiające krążenie krwi w skórze. Taka wcierka stosowana zewnętrznie pomaga zwalczyć łojotok i łupież. 
  • Drożdże mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Przy kłopotach z nadmiernym wypadaniem włosów pomaga picie mieszanki drożdżowej oraz stosowanie odżywczych maseczek. Szczególnie pomocne są drożdże piwowarskie (zwane piwnymi lub browarnianymi). Bogate są w witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12), witaminy E, D i H (biotyny), a także proteiny i składniki mineralne oraz mikroelementy - chrom i selen. (więcej tutaj - DROŻDŻE)
  • Pokrzywa zawiera prawdziwe bogactwo witamin (m.in. K, C, z grupy B), mikroelementów (wapnia, magnezu, żelaza, krzemu, fosforu, siarki), garbników, kwasów organicznych, flawonoidów. Liście pokrzywy działają na włosy wzmacniająco i tonizująco, zapobiegają też łupieżowi. Nalewka z pokrzywy pobudza porost włosów. Wciera się ją raz na tydzień, w dzień poprzedzający mycie głowy. Polecam też pić herbatę z tego zioła :) (więcej tutaj - POKRZYWA)
  • Wcierki takie jak Jantar czy Rzepa od Joanny (można też zrobić sobie jakieś samemu) mogą okazać się bardzo skuteczne. Same w sobie posiadają bogaty skład,  a my masując skalp, dodatkowo sobie pomożemy poprawiając ukrwienie skóry głowy :) 
  • Warto olejować włosy:)  Do tego zabiegu polecam użyć ziołowego Olejku Khadi, Stymulującego Wzrost Włosów. Olejek przyspiesza porost włosów i zapobiega ich utracie.  - więcej tutaj - OLEJOWANIE
  • Zajadajmy suplementy. Mi pomagają - ale muszą być regularnie zażywane i oczywiście po każdym opakowaniu trzeba sobie zrobić przerwę. Więcej o suplementach znajdziesz w artykule tutaj - SUPLEMENTY

Mam nadzieję, że garść informacji była przydatna :)

Gotowa na zimę - poradnik dla strasznego zmarzlucha :)


Jestem strasznym zmarzluchem. Kiedy przychodzą chłodniejsze dni, nawet wyjście do toalety wydaje się straszliwym koszmarem. Innym jest ciepło a ja przytulam się do grzejnika - ten typ tak ma. Warto przyjrzeć się głębiej tej sprawie, ponieważ zima nadchodzi wielkimi krokami - a takich ciepłolubnych jak ja jest cała masa :)

Dlaczego tak właściwie jest mi zimno?

Przyczyn nadmiernego odczuwania zimna może być kilka. Najlepiej poznać podłoże problemu, żeby móc się skutecznie go pozbyć.

Niedobory żywieniowe
Jedną z przyczyn może być nieregularne i niewłaściwe odżywianie . Jeżeli organizm otrzymuje za mało kalorii, nie ma energii na wytworzenie ciepła. W tym przypadku powinno pomóc dostarczanie odpowiednich posiłków o odpowiednich porach.
Zbyt mała masa ciała i brak ruchu
Na utrzymanie właściwej temperatury ciała wpływa zarówno grubość tanki tłuszczowej, jak i masa mięśniowa. Osoby szczupłe i te, które za mało się ruszają, częściej odczuwają zimno. Tłuszcz działa jak warstwa izolacyjna, a aktywność mięśni wytwarza ciepło. Jeżeli mięśnie nie pracują, nie wytarza się energia.
Za niskie ciśnienie
Osoby, które mają niskie ciśnienie częściej odczuwają zimno, ponieważ niektóre partie ciała stają się niedokrwione, głównie marzną dłonie i stopy. W tym przypadku trzeba sobie troszkę ciśnienie podnieść :) Można zrobić to m.in. pijąc kawę , biorąc zimny prysznic, jedząc słone lub słodkie potrawy oraz zwiększając aktywność fizyczną.
Zmęczenie i stres
Do zwiększenia uczucia zimna przyczynić się również może stan depresyjny i zbyt krótki sen . Gdy jesteśmy niewyspani, zdenerwowani, wówczas nasze krążenie centralizuje się w miejscach, gdzie znajdują się najważniejsze narządy, a odpływa z miejsc mniej ważnych, np. ze stóp i z dłoni. Rozwiązaniem tego problemu może być stosowanie metod relaksacyjnych oraz poświęcenie więcej czasu na sen.
Niedoczynność tarczycy
Ciągłe uczucie zimna może być również objawem niedoczynności tarczycy. Proste badanie krwi (TSH) wskaże czy ilość hormonów tarczycy mieści się w normie. Jeżeli tak nie jest, należy rozpocząć przyjmowanie leków.
Anemia
Wielu osobom cierpiącym na niedokrwistość zwiększone odczucie chłodu towarzyszy praktycznie przez cały czas. Jeśli cierpisz na niedobory żelaza, Twój mózg nie informuje prawidłowo ciała o tym, jaką ma utrzymać temperaturę. Warto zrobić badania krwi i sprawdzić poziom żelaza. Jeśli jest niski, trzeba będzie jeść więcej ciemnego mięsa i zielonych warzyw lub przyjmować przepisane przez lekarza suplementy.
Nadmierne spożywanie alkoholu
Alkohol rozgrzewa, ale tylko na chwilę. Po jego spożyciu rozszerzają się naczynia krwionośne, zaczyna przepływać przez nie więcej krwi, co skutkuje szybszą utratą ciepła. Warto więc ograniczyć picie napojów wyskokowych, żeby potem nie marznąć.
Palenie papierosów
Nikotyna sprawia, że naczynia krwionośne kurczą się i zwężają. Komórki są słabiej ukrwione i niedotlenione: marzną wówczas kończyny, nos, uszy.



Jak sobie radzę, kiedy moje ciało dygoce?

 Moje skarpeto-papcie od teściowej ;)

Zakładam skarpetki. Najwięcej ciepła ucieka przez stopy i głowę! Dlatego ciepłe i wełniane skarpety to zimowy niezbędnik dla każdego zmarzlucha! Ważne, żeby nasze skarpetki nie miały ściągacza, który może źle wpłynąć na krążenie krwi. Polecam też wygrzać nogi w gorącej wodzie :)

Napełniam termofor gorącą wodą. Termofor to fajna sprawa, często z nim zasypiam :)  
Ciepłolubni na pewno muszą sobie taki gadżet sprawić. Widziałam fajny termofor na nogi, niczym kapcie, nawet termofory na kark, które są wypełnione ziarnami pszenicy, nasączone naturalnymi olejkami eterycznymi :)

Zjadam ciepłą zupkę :) Bo przecież nic tak nie rozgrzeje i nie poprawi nam nastroju jak gorący posiłek. W tak duże mrozy niezastąpiona będzie zupa - najlepiej cebulowa lub czosnkowa.
Ostre potrawy nie tylko rozgrzewają. Naukowcy udowodnili, że ostry smak zwiększa wydzielanie endorfin. Zatem na ciepło, na ostro i na wesoło!


Zaparzam sobie herbaty z miodem i z cytryną. Stara, sprawdzona i niezastąpiona metoda na szybkie ogrzanie organizmu. Z miodem, z cukrem czy sokiem malinowym, z dodatkiem imbiru lub cynamonu, z cytryną lub bez - jak kto woli :) Do tego ciepły koc i dobry film w telewizji :) Na zimę doskonałą herbatą będzie Rooibos, która oprócz tego, że Cię rozgrzeje, dostarczy Ci wielu witamin.


Sięgam po termoogrzewacze do rąk. Fenomenalny prezent od mojego TŻ, pisałam już o nim na blogu KLIK! Idealnie sprawdza się kiedy marznę na przystanku... i także w domu kiedy lodowacieją mi dłonie. Wystarczy kliknąć :)

Przytulam się do mojego TŻ <3 Nawet pingwiny wiedzą, że to dobry pomysł na wytrzymanie siarczystych mrozów :) Te ptaki, mimo gęstego upierzenia, często tłoczą się razem jeden obok drugiego i przytulają do siebie. Tworzą się wówczas olbrzymie kolonie skupiające nieraz ponad 30 000 ptaków - tylko w ten sposób mogą sobie zapewnić wystarczającą ilość ciepła.

A Wy jak sobie radzicie, kiedy robi się chłodno i nieprzyjemnie, a organizm nie chce złapać odpowiedniej temperatury? Macie jakieś swoje triki na rozgrzanie się?

Miesięczna aktualizacja włosów - listopad

Troszkę późno, ale już jest podsumowanie października :) Post jeszcze cieplutki, więc zapraszam do czytania :) Wybaczcie, ostatnio troszku zapracowana jestem. Mimo wszystko staram się tu z Wami być - jak najczęściej.


Włosy rosną i rosną :) Zastanawiam się nad tym, jak długie chciałabym mieć włosy???
Widać fragment słonecznego rozjaśnienia - nie wiedziałam że kłaczki aż tak mi urosły od lata :) Na dniach wybieram się do fryzjera z końcówkami. Stan ich jest dramatyczny ;/ Nie rozdwajają się już, wręcz roztrajają!
Moja pielęgnacja włosów to obecnie zażywanie suplementu Regital :) Tabletki na dniach skończą mi się, więc chyba wrócę do VITAPILu, jakoś tak najlepiej mi służył. Dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu nakładam olejek na włosy AMLA i myję je mydełkiem pielęgnacyjnym SESA. Szampon miesiąca to Szampon Wzmacniający Olivaloe - świetnie nawilża włosy, zakochałam się w nim <3

Dzięki współpracy z Helfy otrzymałam paczuszkę z olejkiem do włosów i farbą indygo - oba produkty marki Khadi. Bardzo się cieszę, o olejku marzyłam już jakiś czas, a farba indygo także śniła mi się po nocach. Olejek już zaczęłam używać a farbować będę się na święta ;P
Zapraszam więc przy okazji na FORUM HELFY gdzie się udzielam głównie w tematyce zdrowotno - pielęgnacyjnej.


A dzięki przynależności do Klubu Elfa Pharm otrzymałam dwa kremy :) Dla siebie wzmacniający krem odżywczy a dla bliskiej osoby (wybrałam siostrę) przeciwzmarszczkowy krem odżywczy. Niedługo na blogu recenzja :)




No nic... to ja wracam do remontowania ;)
Buziaki :)









Lasagne Bolognese - przepis na ulubiony przysmak Garfielda


Pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego musimy sami zadbać o dobre samopoczucie. Choć to zdradliwa metoda, ja lubię poprawiać sobie nastrój jedzeniem. Od koleżanki Karoliny otrzymałam przepis na lasagne bolognese i postanowiłam przetestować swoje kulinarne zdolności. Jestem z siebie zadowolona. Jak na moją pierwszą lazanię, poszło całkiem nieźle. Kolacja była wyśmienita :D