Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć oraz umieszczanie ich na innych stronach bez mojej wiedzy i przyzwolenia.
Zapraszam wszystkich do czytania, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Herrbata pisze na wiele tematów, a jej "PORADY HERRBATY" to blog o włosach, zdrowiu i urodzie! Znajdziesz tu wpisy o tym jak dbać o włosy, zdrowo się odżywiać i pielęgnować piękno :) Zapraszam!

Obserwatorzy

Daj Włos!

Włosy są naszą ozdobą i dla każdej kobiety są ważnym aspektem wyglądu. Każda kobieta lubi zadbać o siebie - to poprawia stan jej samopoczucia.

Fundacja Rak'n'Roll pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to stan psychiczny, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii. Ładna, dobrze dobrana peruka,poprawiając wygląd, może zdecydowanie poprawić kondycję psychiczną i stan ducha chorego.
Obecnie w Polsce z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ. W odpowiedzi na tę sytuację ruszyła akcja "Daj włos". Fundacja Rak'n'Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby,które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie Fundacji ściętych włosów,pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii. Fundacja nawiązuje współpracę z salonami fryzjerskimi, które zbierać będą ścięte włosy i przekazywać je firmie, która produkuje peruki. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.


Celem Fundacji jest zebranie jak największej ilości włosów, aby wyprodukować peruki dla potrzebujących je kobiet,dlatego do projektu może przyłączyć się każdy salon fryzjerski w każdym mieście w Polsce,który tylko zadeklaruje chęć współpracy.

Wiele z nas często chodzi do fryzjera i nie zaprząta sobie głowy tym, że ścięte włosy mogłyby być dla kogoś doskonałym prezentem. A dlaczego nie pomóc innym kobietom?
Aby wziąć udział w akcji, wystarczy ściąć włosy,według niżej wymienionych wskazówek i przesłać je wraz ze swoimi danymi kontaktowymi na adres Fundacji Rak'n'Roll: ul.Podchorążych 15/19, lok. 38B, 00-721 Warszawa. Peruki będą przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem.

Wymagania i instrukcja ścinania włosów:
Minimalna długość włosów,które można przekazać fundacji to 25 cm. Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą.

Włosy należy obcinać według następujących zasad:
1.Umyte i wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm.
2.Każde pasmo pleciemy w warkocz, po czym wiążemy gumką (najlepiej recepturką), dla bezpieczeństwa w kilku miejscach.
3.Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki (od strony głowy), nie należy ich wyrównać.
4.Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np w papier.
5.Oznaczamy nasadę włosa np wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem "nasada"
6.Włosy wysyłamy na adres Fundacji.8 komentarzy:

 1. Niestety, jestem na etapie zapuszczania... Takie akcje dają tylko do myślenia, co by było, gdyby nagle coś mnie takiego dotknęło... Trzeba wspierac takie kobietki! Ponadto otagowałam Cię dziś, zatem zapraszam do siebie i do wzięcia udziału w zabawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna akcja, niestety moje włosy są tak zniszczone, że do niczego się nie nadają ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajna akcja, zrobiłaś dobry uczynek przekazując informacje dalej :) niestety ja mam jeszcze krótkie włoski :| ale bardzo mi się podoba ten pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pomysł ciekawy, ale gorzej pewnie z jego realizacją...

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł do zrealizowania. Mówię na swoim przykładzie, gdyż dziś idę właśnie oddać swoje włosy. Tylko dwa latka hodowania. Żeby pomóc innym naprawdę warto. Zachęcam inne panie do podjęcia wyzwania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. czy ktoś się orientuje czy włosy farbowane/rozjaśnione na blond tez mogą być?

  OdpowiedzUsuń
 7. Peruki z naturalnych włosów to coś, co powinno być w zasięgu każdej osoby, która traci włosy podczas chemioterapii. To sposób na podniesienie samooceny i poczucie się lepiej we własnej skórze

  OdpowiedzUsuń
 8. 58 yr old Financial Analyst Zebadiah Goodoune, hailing from Frontier enjoys watching movies like Joe and Cabaret. Took a trip to Rock-Hewn Churches of Ivanovo and drives a Ferrari 250 LM. mozesz sprawdzic tutaj

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* Wasze słowa są dla mnie baaaardzo ważne!
Proszę o nie zostawianie SPAMU - takie komentarze będą usuwane.