Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć oraz umieszczanie ich na innych stronach bez mojej wiedzy i przyzwolenia.
Zapraszam wszystkich do czytania, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Herrbata pisze na wiele tematów, a jej "PORADY HERRBATY" to blog o włosach, zdrowiu i urodzie! Znajdziesz tu wpisy o tym jak dbać o włosy, zdrowo się odżywiać i pielęgnować piękno :) Zapraszam!

Obserwatorzy

Czy palenie papierosów wpływa na stan włosów?

Każdy pragnie wyglądać atrakcyjnie i młodo. Od tego zależy nasze dobre samopoczucie oraz to, jak odbierają nas inni. Dobry wygląd jest przepustką do sukcesu zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Dlatego dbanie o urodę, zwłaszcza dla kobiet jest kwestią bardzo istotną.
Palenie tytoniu (aktywne i bierne) przyczynia się do szybszego starzenia się organizmu, zawałów serca, raka, bezpłodności i wielu innych przykrych dolegliwości. Jednak trzeba pamiętać, że palenie jest nie tylko wrogiem zdrowia, ale także urody.


Dym papierosowy to jedna z najgorszych trucizn. Zawiera on tysiące zidentyfikowanych składników. Poza substancjami smolistymi, nikotyną i tlenkiem węgla, do składników dymu papierosowego zalicza się między innymi arszenik, benzen, benzopiren, metale ciężkie (np. ołów, kadm), cyjanowodór i właściwe dla tytoniu nitrozoaminy.

Czy dym tytoniowy wpływ na włosy? Oczywiście, i jego działanie jest bardzo szkodliwe - działa od wewnątrz, mając negatywny wpływ na obkurczanie się naczyń krwionośnych (cebulki włosów otrzymują mniej substancji odżywczych), a także od zewnątrz, osadzając się na włosach i powodując ich wysuszenie.
W efekcie włosy nadmiernie wypadają, stają się suche osłabione, pozbawione blasku i sprężystości. Są kruche, łamliwe i nie chcą rosnąć - w takim wypadku nawet Anwen nie pomoże ;(
Nie pal, PRAWDZIWA WŁOSOMANIACZKA NIE PALI! Zrób to dla siebie i dla Twoich włosów! Uwierzcie mi, paliłam 8 lat i dobrze pamiętam w jakim stanie były moje kudły ;(
Pozdrawiam :*

15 komentarzy:

 1. Ja jestem niestety palaczem biernym, ale unikam tego syfu jak mogę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak prawdą jest, że u palaczek włosy rosną wolniej QQ

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że udało Ci się rzucić, podziw:) nie cierpię cygarów i tego zapachu, brrr!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nienawidzę papierosów, tego zapachu i w ogóle nie czuję żadnego ciągu do palenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Potwierdzam, że działa negatywnie. Paliłam 6 lat, minął już rok odkąd rzuciłam i moje włosy są teraz w dużo lepszej kondycji. Fajki strasznie wysuszają nie tylko włosy, ale też cerę.

  OdpowiedzUsuń
 6. To ja chyba jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę ;o) Palę, włosy rosną jak nienormalne, końcówki w bardzo dobrym stanie, nie kruszą się, nie wypadają, a ich wygląd naprawdę mnie satysfakcjonuje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy od zapalenie papierosa jednego włosy mogą zacząć być w gorszym stanie?wiem paranoja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej paranoja ;) Ale nie pal lepiej już więcej :)

   Usuń
 8. Powiem Ci, że łatwo powiedzieć nie pal, zjadłam dużo nerwów na tym, żeby rzucić i po na prawdę wielu próbach się udało. Ktoś ładnie powiedział, że nawet jeżeli próbujesz i Ci się nie udało to i tak wygrałaś bo próbowałaś, a kolejna taka próba może być już krokiem do celu :)

  Nie powiem, że udało mi się samej, pomógł mi mój lekarz który polecił mi ten lek https://www.znamlek.pl/desmoxan-3889.html

  OdpowiedzUsuń
 9. pewnie, że tak

  OdpowiedzUsuń
 10. palenie wpływa negatywnie na wszystko, mnie się nie podoba cera palącej osoby, jak spalona dosłownie. Sam nie palę i zapachu nie znoszę, na https://neutralizatoryzapachu.pl/blog/brzydkie-zapachy-jak-z-nimi-walczyc/ dowiedziałem się jak można z nim walczyć jak teściowej mieszkanie sprzątałem. 30 lat paliła/.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* Wasze słowa są dla mnie baaaardzo ważne!
Proszę o nie zostawianie SPAMU - takie komentarze będą usuwane.