Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć oraz umieszczanie ich na innych stronach bez mojej wiedzy i przyzwolenia.
Zapraszam wszystkich do czytania, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Herrbata pisze na wiele tematów, a jej "PORADY HERRBATY" to blog o włosach, zdrowiu i urodzie! Znajdziesz tu wpisy o tym jak dbać o włosy, zdrowo się odżywiać i pielęgnować piękno :) Zapraszam!

Obserwatorzy

FLABéLOS - pierwsze wrażenia ze stosowania platformy wibracyjnej

Kochani,
dwa tygodnie temu zaczęłam testować urządzenie do terapii dynamicznej FLABeLOS (KLIK!) i chciałabym podzielić się z Wami swoimi pierwszymi wrażeniami :)
Urządzenie FLABéLOS jest bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy stanąć na maszynie, rozstawić szeroko nogi i wybrać żądany poziom programu. Przemienny ruch odchylania platformy działa w sposób ciągły przez 10 minut, a szybki ciąg drgań jest specjalnie zaprojektowany, aby stymulować mięśnie.Zasadą działania treningu wibracyjnego jest wykorzystanie drgań o odpowiednich częstotliwościach i amplitudzie - im większy poziom ustawimy, tym mniejsze są amplitudy, lecz większa częstotliwość drgań mięśni. Większe amplitudy powodują większy ruch mięśni oraz stawów (bardziej trzącha) i wytwarzają silniejszą reakcję organów kontrolujących odruchy mięśniowe). Zmuszają mięśnie do mocniejszego kurczenia się i zwiększa się efekt treningu. Natomiast wyższa częstotliwość powoduje szybszy ruch platformy i dostarcza więcej energii ciału. Im większa zastosowana częstotliwość wibracji, tym większą mięśnie wykonują pracę. Niższe częstotliwości są bardzo efektywne do treningu rozciągania, podgrzewania i schładzania mięśni, podczas, gdy wyższe częstotliwości są odpowiednie do masażu. Każdy indywidualnie musi stwierdzić, co dla niego lepsze ;)

Wysokie amplitudy - niska częstotliwość...

Niskie amplitudy, wysoka częstotliwość...


10 minutowy trening na platformie uaktywnia pracę mięśni (skurcze mięśni), która odpowiada około 40-50 minutowemu treningowi w siłowni. W trakcie szybkiego ruchu wibracji liczba skurczy jest tak duża, że w ciągu 10 minut w mięśniach dochodzi do kilkakrotnie większej ilości skurczów, niż ma to miejsce podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu tradycyjnego. Dzieje się to mimowolnie, ponieważ urządzenie wykorzystuje automatyczne odruchy związane z utrzymaniem równowagi i wyczuciem położenia organizmu. Korzystanie z takiej platformy jest o wiele mniej męczące, niż tradycyjny trening i nie potrzeba tu tak dużej motywacji ani siły woli. Nie obciążamy przy tym serca ani stawów w takim stopniu, jak to się dzieje podczas treningu siłowego czy biegania. 
Oczywiście nie polecam stosowania FLABeLOS-a zamiast ćwiczeń ruchowych, lecz wtedy, gdy tradycyjne uprawianie sportu jest niemożliwe lub utrudnione (np. polecam głównie osobom z nadwagą, osobom starszym i tym, którzy nie mają czasu na tradycyjny sport). Więcej info o urządzeniu znajdziecie na mediwel.pl. Znajdziemy tam informacje jak platforma wpływa na nasze ciało i organizm, wyczytamy też sporo sformułowań technicznych. A jak to działa w praktyce? Jakie są tak naprawdę pierwsze rezultaty?


Moje wrażenia...
Na FLABéLOS-ie ćwiczyłam codziennie, przez ostatnie dwa tygodnie. Trenowałam rano i wieczorem, po 10 minut. Nie oczekiwałam cudów - wiem, że 14 dni to krótki czas - ale chciałam zobaczyć pierwsze efekty, które zmobilizują mnie do dalszych ćwiczeń.
Muszę powiedzieć Wam, że to działa! Chociaż waga nie drgnęła, to uważam że przy dłuższym stosowaniu na pewno można zrzucić kilka kilo (producent twierdzi, że po miesiącu zaczynamy tracić na wadze). Waga to jedno, ale są także inne zalety, dla których warto stawać na tej maszynie.
Przez pierwsze kilka dni walczyłam z zakwasami - głównie cierpiały ramiona, mięśnie piszczelowe i łydki. Mimo bólu byłam bardzo szczęśliwa - moje mięśnie zaczęły pracować :) Dziś da się zauważyć, że pupa się troszkę ujędrniła i podniosła a ja ogólnie mam lepszą kondycję i więcej siły.
Urządzenie FLABéLOS pozytywnie wpłynęło na mój nastrój i poczułam potrzebę ruchu. Zaczęłam uprawiać z mężem nordic walking. Bardzo się cieszę, bo troszkę zaniedbałam kwestię sportu w moim życiu, a teraz mam chęć i przynosi mi to satysfakcję.
Dla wielu kobiet istotną informacją będzie, że platforma wibracyjna świetnie wpływa na cellulit - widzę spore zmiany odkąd trenuję, a przecież to zaledwie dwa tygodnie!
Czekam na kolejne efekty, jak na początek uważam, że jest bardzo dobrze!

Na FLABéLOS-ie trenuje praktycznie cała rodzina! Już niedługo podzielimy się z Wami kolejnymi opiniami :)
Co sądzicie o takim urządzeniu? Może mieliście już z nim do czynienia? Czekam na Wasze komentarze!

12 komentarzy:

 1. Jeny, gdyby tylko było mnie stać na takie cudo xD Ale brzmi świetnie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. hehe mnie też raczej nie stać, a korzystało by się xd i to dużo :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie powiem, fajna sprawa. Szczerze mówiąc pierwszy raz widzę takie urządzenie. Mi to się marzy bieżnia, ale tania nie jest, więc muszę poważnie przemyśleć zakup :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem ciekawy "przyrząd" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. bym sobie na tym cudzie potrenowała;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście nie wierzę w cuda :) Trzeba się ruszać, trzeba się zmęczyć i trzeba się spocić :) wtedy przychodzą rezultaty, do tego dieta ... nie widzę innej opcji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie są cuda - miałam zakwasy więc mięśnie pracują.
   Mimo wszystko (jak już pisałam) nie polecam tego ZAMIAST ruchu, lecz jako dodatkowy wspomagacz przy trenowaniu. Mi FLABeLOS pomógł się rozruszać, kiedy nie miałam ani chęci ani motywacji do ćwiczeń. Z lepszą kondycją lepiej było ćwiczyć tradycyjnie ;)

   Usuń
 7. Warto wiedzieć, że nie powinno się korzystać z takich cudów bez min. rozgrzewki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może w przyszłości sobie zafunduję ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie korzystałam z takiej platfrmy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety nie jest prawdą, że to urządzenie nie obciąża stawów. Miałam kiedyś okazję ćwiczyć na bardzo podobnym urządzeniu (wbrew pozorom to wcale nie nowość, w niektórych siłowniach podobne urządzenie są od lat) i musiałam niestety przerwać, bo moje biodra i kolana nie dawały rady. Owszem, jest to fajne urządzenie, jednak nie dla każdego. Zgadzam się również z Neną, że nawet na takim urządzeniu nie powinno się ćwiczyć bez rozgrzewki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* Wasze słowa są dla mnie baaaardzo ważne!
Proszę o nie zostawianie SPAMU - takie komentarze będą usuwane.